هشت عادت بد روزانه که باعث عفونت قارچی می شوند!

هشت عادت بد روزانه که باعث عفونت قارچی می شوند!

 

هشت عادت بد روزانه که باعث عفونت قارچی می شوند!

 

شما ممکن است قارچ داشته باشید – حتی اگر دچار سوزش و خارش نباشید و یا متوجه ترشحات عجیب نشوید. عفونت قارچی در واقع نوعی قارچ است به نام کاندیدا candida که همیشه به تعداد کم در واژن وجود دارد.

 

به نقل از دکتر رادمنش / متخصص زنان : "قارچ مکان های گرم و مرطوب را دوست دارد."

 

اکثر اوقات وجود این قارچ ها مشکلی به وجود نمی آورد، یک واژن سالم آنقدر اسیدی است که به قارچ اجازه تکثیر و عفونت نمی دهد. اما تغییر pH واژن زیاد سخت نیست و منجر به تکثیر قارچ واژن می شود و به همین دلیل است که از هر 4 زن 3 نفر در طول زندگی خود دچار عفونت قارچی می شوند. و زمانی که یک بار دچار عفونت قارچی می شوید، احتمال دوباره مبتلا شدن به آن بیشتر خواهد شد که پزشکان در مورد علت آن مطمئن نیستند.

 

به هر حال به طور طبیعی شما در معرض ابتلا به این مشکل هستید و ممکن است نادانسته و با انجام یک یا چند مورد از این اشتباهات خطر ابتلا به عفونت قارچی را در خود افزایش می دهید.

 

1. عفونت قارچی بر اثر مصرف قند زید در رژیم غذایی

 

لازم نیست کیک شکلاتی بخورید که گلوکز و قند زیادی وارد خون خود کنید. به نظر می رسد قند در هر ماده غذایی وجود دارد، از سس کچاپ گرفته تا نان و کره بادام زمینی و غیره. و زمانی که به طور مداوم به میزان زیادی قند مصرف می کنید، بدن خود را میزبان مشکلات مختلف می کنید – از جمله عفونت قارچی.

 

دکتر رادمنش می گوید: " اگر گلوکز بیشتری در بدن وجود داشته باشد، یک منبعی برای قارچ به وجود آمده است."

 

قند خون بالا نیز منجر به مختل شدن سطح pH در ناحیه واژن می شود که این امر به قارچ اجازه رشد می دهد. بنابراین عجیب نیست که افراد مبتلا به دیابت به طور مداوم دچار عفونت قارچی می شوند.

 

دکتر رادمنش می گوید: در برخی موارد عفونت قارچی ممکن است نشان دهنده این باشد که بیماری دیابت در کمین فرد است.

 

2. عفونت قارچی بر اثر عوض نکردن لباس های ورزشی یا لباس شنا

 

هر چه مدت بیشتری لباس های عرق کرده و مرطوب باشگاه و یا لباس شنا تن تان بماند، مدت بیشتری واژن شما با محیطی مرطوب و مناسب برای رشد قارچ احاطه خواهد شد. دکتر رادمنش می گوید: همه در حال حرکت و انجام فعالیت هستند، از انجام فعالیت های ورزشی گرفته تا خرید کردن، اما اگر در روز زمانی را برای عوض کردن لباس زیر و پوشیدن لباس های خشک اختصاص ندهید، محیط را برای بروز عفونت آماده کرده اید.

 

به نقل از دکتر رادمنش: لباس زیر نخی یک انتخاب مناسب و راحت است، اما لباس زیر نخی هم ممکن است رطوبت را در خود نگه دارد. پوشیدن این نوع لباس مانند پوشیدن حوله است. توصیه می شود از لباس هایی با پارچه های جذب کننده رطوبت استفاده کنید که آب و عرق را از پوست دور نگه داشته و خشکی آن را حفظ می کنند. اما مهم تر از انتخاب نوع پارچه برای لباس زیر، حفظ خشکی لباس زیر است، به محض اینکه لباس زیر شما خیس شد، آن را عوض کنید.

 

3. عفونت قارچی بر اثر کم خوابی شبانه

 

آیا شب زنده دار هستید و تا نیمه های شب با تلفن همراه خود کار می کنید یا تلویزیون تماشا می کنید؟ کم خوابی تاثیر زیادی بر روی سیستم ایمنی می گذارد. وقتی شب ها به اندازه کافی و به خوبی نمی خوابید، بدن برای مبارزه با عفونت ها و از جمله عفونت قارچی به خوبی تجهیز نشده است.

 

دکتر رادمنش می گوید: در حقیقت هر عادتی که سلامت شما را تحت تاثیر قرار می دهد – مانند اضطراب، ورزش نکردن و تغذیه نامناسب – می تواند بر روی سیستم دفاعی بدن شما تاثیر بگذارد.

 

4. عفونت قارچی بر اثر پوشیدن شلوارهای تنگ

 

هر لباسی که ناحیه واژن و فاق شما را تحت فشار قرار دهد، مکانی تاریک و مرطوب برای رشد قارچ ها ایجاد می کند.لباس های شما باید هوا را از خود عبور دهند که اگر عرق کردید، به سرعت رطوبت آن تبخیر شود.

 

دکتر رادمنش می گوید: لباس های تنگ باعث می شوند هوا به اعضای بدن نرسد.

 

اضافه وزن و چاقی هم می تواند مشکل ساز باشد. قارچ ها طرفدار بخش هایی هستند که لایه های پوست روی هم قرار می گیرند و اگر در قسمت پایین تنه خود بخشی وجود دارد که لایه های پوست روی هم قرار گرفته اند و شما هم این قسمت ها را خشک نمی کنید، محیطی مناسب برای ابتلا به عفونت قارچی هم در داخل واژن و هم اطراف آن ایجاد کرده اید (در این شرایط بثورات پوستی رایج است).

 

5. عفونت قارچی بر اثر رابطه جنسی محافظت نشده

 

گرچه عفونت قارچی یک بیماری مقاربتی نیست (بیماری که از طریق برقراری رابطه جنسی منتقل می شود)، اما ممکن است آن را در حین برقراری رابطه از شریک جنسی خود دریافت کنید.

 

دکتر رادمنش می گوید: به طور کل عفونت قارچی به این شکل منتقل نمی شود، اما زمانی که خانم ها به طور مداوم بر اثر عود کردن عفونت قارچی به مطب مراجعه می کنند، از شریک جنسی این خانم می خواهیم که تحت درمان قرار بگیرد و نتیجه را بررسی می کنیم.

 

مردانی که ختنه نشده اند بیش از دیگر مردان عفونت قارچی را منتقل می کنند، زیرا در این افراد پوست قست جلوی آلت تناسلی یک بخش تاریک و مرطوب را ایجاد کرده که قارچ ها به راحتی رشد می کنند. به علاوه داشتن شرکای جنسی متفاوت خطر ابتلا به عفونت قارچی را افزایش می دهد.

 

استفاده از کاندوم طبی ایکس-تایت بهترین وسیله برای داشتن یک رابطه جنسی ایمن است.

  

www.xtight.com

www.t.me/xtight

www.instagram.com/xtight.care

 

6. عفونت قارچی بر اثر تعویض نکردن تامپون و نوار بهداشتی

 

اینکه در زمان پریودی به هر دلیلی تمام روز تامپون و نوار بهداشتی خود را عوض نکنید، اشتباه بزرگی مرتکب شده اید. هر چیزی که در ناحیه واژن قرار می گیرد می تواند تعادل باکتری ها و pH این ناحیه را به هم بزند.

 

دکتر رادمنش می گوید: لازم است هیچ وقت آنچه را در ناحیه واژن یا داخل آن قرار داده اید، فراموش نکنید.

 

به علاوه در این مدت از دوش واژینال استفاده نکنید، زیرا شرایط را بدتر می کند و زمان زیادی لازم است تعادل طبیعی باکتری ها به حالت اول برگردد.

 

بهترین وسیله ایمن برای مراقبت از اندام زنانه در دوران فاعدگی فنجان قاعدگی فم-کاپ است. ضمنا بانوان می توانند با بکارگیری فنجان قاعدگی فم-کاپ با خیال راحت در دوران قاعدگی ورزش شنا انجام دهند.

  

www.femcup.co.it

www.t.me/femcup

www.instagram.com/femcupco

 

7. عفونت قارچی بر اثر مصرف داروهای ضد بارداری

 

سلول های واژن به استروژن و دیگر هورمون های موجود در قرص های ضد بارداری خوراکی، پچ ها patch و IUD های هورمونی خیلی حساس هستند، بنابراین زمانی که استفاده از این روش ها را شروع می کنید، احتمالا محیط واژن شما تغییر کند و خطر ابتلا به عفونت قارچی در شما افزایش پیدا کند. خوشبختانه بررسی ها نشان داده اند که خطر ناشی از این مشکل به مرور زمان کاهش پیدا می کند، بنابراین اگر سال هاست که از این قرص ها استفاده می کنید، احتمال اینکه باعث بروز مشکل شوند خیلی کم است.

 

به علاوه خوب است بدانید: گاهی کنترل بارداری باعث تغییر در ترشحات می شود که این امر باعث می شود فکر کنید دچار عفونت شده اید. بنابراین قبل از مصرف دارو یا هر تصمیم دیگری، ابتدا با پزشک در این باره مشورت کنید.

 

دکتر رادمنش می گوید: به پزشک مراجعه کنید و بگذارید ترشحات زیر میکروسکوپ مورد بررسی قرار بگیرند و بر این اساس تصمیم درست گرفته شود.

 

8. استفاده از توالت های عمومی و دفع ادرار نشسته گاها موجب عفونت ادرار در بانوان می شود.

 

به جهت اینکه طول خروجی مجرای ادراری بانوان خدادادی بسیار کوتاه است، ساختار فیزیکی این اندام فرصتی را برای نفوذ راحت میکروب ها و باکتری های مضر به داخل اندام فراهم می سازد. معمولا هر ساله بانوان چندین دفعه دچار عفونت ادرار و بیماری های زنانه می شوند. حتی سالمندان بیشتر از جوانان دچار عفونت های زنانه و عفونت ادرار می شوند. لذا این اندام بانوان نیازمند یک مکمل طبیعی به نام ابزار دفع ادرار سیار فِم-پی است تا بدینوسیله طول خروجی مجرای ادراری بانوان افزایش یافته و سپس احتمال نفوذ میکروب ها و باکتری های مضر به داخل خروجی مجرای ادراری بانوان به صفر برسد.

 

سیستم دفع ادرار سیار فم-پی یک وسیله کوچک و سبک قیفی شکل است که از جنس سیلیکون طبی آنتی باکتریال می باشد و بانوان را قادر می سازد تا در حالت نشسته، سرپایی و در حرکت دفع ادرار راحت و ایمنی را داشته باشند.

 

www.fempee.co.it

www.fempee.com

www.t.me/fempee

www.instagram.com/fempeeco

  

مشاوره تلفنی رایگان: 00982188317156

 

فم-پی، محصولی کارآمد، ارزان، ایمن و بادوام.

 جهت طرح سوالات و ثبت سفارشات، لطفا از طریق پل ارتباطی زیر اقدام فرمایید.

ارسال سریع سفارشات از مبدا به سراسر دنیا.

 

Order by Telegram: www.t.me/greenlifestylegroup

Order by Instagram: www.instagram.com/fempeeco

 Order by E-mail: sales@fempee.com  

 Join us at Facebook: www.fb.com/fempeeco

Join us at Telegram Channel: www.t.me/fempee

Visit us at website: www.fempee.co.it  

 Visit us at website: www.fempee.com